Nėštumas Kas Savaitę

Mažylio vystymosi pokyčiai 41-ąją savaitę

Mažylio vystymosi pokyčiai 41-ąją savaitę

Tikriausiai šią savaitę jus erzins net jūsų pačių šešėlis. Kadangi praėjo numatoma gimdymo data, jaučiatės taip, lyg jūsų nėštumo laikotarpis būtų ilgiausias per visą žmonijos istoriją.

  

Iš tikrųjų mažiau nei 5 proc. nėščiųjų pagimdo numatytą dieną - gimdymas prasideda anksčiau ar vėliau. Taip yra todėl, kad dažnai kyla painiava dėl kūdikio pastojimo datos. Be to, kai kuriems vaikams paprasčiausiai reikia šiek tiek daugiau laiko „subręsti“ nei kitiems. Nusiraminkite ir būkite tikros – jūsų nėštumas baigsis kitą savaitę.

Kada visa tai baigsis?

Tikriausiai jau esate aptarusios su akušeriu ar gydytoju galimybę skatinti gimdymą. Šiuo klausimu turite žinoti visus privalumus ir trūkumus, pirmiausia atsižvelgiant į savo sveikatą ir rūpinantis vaiko gerove. Kai kurios moterys 41-ąją nėštumo savaitę yra tokios išsekusios nuo laukimo ir įtampos, kad gimdymo stimuliavimas yra pateisinamas. Kitos sugeba nusiteikti ramiai ir laukti. Kiekviena moteris yra ypatinga ir į pernešiojimą reaguoja skirtingai.

Fiziniai pokyčiai šią savaitę

  • Ankstesnių vizitų pas gydytoją metu jums galėjo diagnozuoti nėštumo pernešiojimą. Galbūt šią savaitę jūsų paprašys padaryti ultragarso tyrimą, kad nustatytų vaisiaus vandenų kiekį, kūdikio dydį ir placentos išsidėstymą. Kadangi pernešiojimo atveju placenta veikia ne visiškai efektyviai, labai svarbu kontroliuoti jos funkciją.

  • Jūsų gali paprašyti sekti kūdikio judesius ir aktyvumą. Jei vyksta esminiai pokyčiai arba judesių sumažėja, jums reikės vykti į gimdymo namus.

  • Galite jausti ypatingą spaudimą į gimdos kaklelį. Panašus į skausmą, kuris jaučiamas imant tepinėlį iš gimdos kaklelio, jis gali stiprėti ir tęstis priklausomai nuo kūdikio galvutės spaudimo. Gimdos kaklelis dabar bręsta – ruošiasi plėstis. Aktyvios gimdymo fazės metu jis turėtų išsiplėsti iki 10 cm, kad kūdikio galvutė ir kūnas galėtų išeiti.

  • Jūs galite pastebėti gausesnes makšties išskyras, nes gimdos kaklelio ląstelės gamina baltai vandeningą medžiagą. Kai kurioms moterims šią savaitę gali išeiti gleivių kamštis. Nors tai dar nėra gimdymo požymis, parengiamieji procesai jau vyksta.

Emociniai pokyčiai šią savaitę

  • Kiekvienas skausmo atsiradimas gali reikšti, kad jūsų laukimas pagaliau baigsis. Kaskart eidamos miegoti negalite būti tikros, kad vidury nakties nepabusite nuo gimdymo skausmų. 41-ąją nėštumo savaitę labai sunku išlikti ramiai. Šiuo metu tiesiog neįmanoma planuoti jokių konkrečių veiksmų, nes toks jausmas, kad visas gyvenimas priklauso nuo vieno įvykio.

  • Jūs turite teisę į stipresnes emocijas: nusivylimą, jaudulį, nerimą, baimę, diskomfortą ir nuovargį. Pabandykite gerai pailsėti, atlikite nesudėtingą darbą, kuriam nereikia eikvoti per daug energijos.

  • Perskaitykite knygą, kuri įtrauks jūsų vaizduotę, arba pažiūrėkite filmą. Ieškokite užsiėmimo, kuris padėtų užimti laiką ir atitrūkti nuo alinančio lūkesčio. Aplankykite draugus, dar geriau, pakvieskite juos į namus. Darykite ką nors ryte, o dieną ilsėkitės. Užpildykite kuo nors dieną, kad ji neprailgtų amžinai.

  • Pabandykite įsivaizduoti save gimdant. Įsivaizduokite, kad esate stipri ir darote viską, ko reikia jūsų kūnui, kad pagimdytumėte kūdikį. Pasitikėkite savo gydytojais. Sutikite, kad jūsų ir jūsų kūdikio sveikata yra svarbesnė už bet kurį jūsų gimdymo norą. Kūdikis – pirmoje vietoje.

  • Šią savaitę galite sapnuoti ryškių, keistų sapnų apie vaikutį. Gal sapnuojate, kad jau pagimdėte, bet to nesuvokuate, arba kad jūsų kūdikis turi kitokią lytį, nei tikėjotės.

Vaiko pokyčiai šią savaitę

  • Šią savaitę iš kūdikio odos dingsta beveik visi tepalai – jie užbaigia savo egzistavimą skrandyje ir žarnyne. Kartu iš tulžies sekrecijos ir negyvos odos ląstelių susidaro tepalas, sudarantis pirmąjį kūdikio išsituštinimo turinį. Būkite pasirengę tamsiausioms ir pilniausioms sauskelnėms, kurias jums kada nors teko keisti.

  • Kartais atrodo, kad kūdikis ketina iš jūsų iššokti, ypač jei jau turite vaikų. Jei tai būtų taip paprasta! Kūdikis yra subrendęs, bet nėra pakankamai pasirengęs gimti.

  • Mažylis yra gerai išsivystęs ir yra visiškai pasirengęs kvėpuoti, valgyti, tuštintis, verkti ir informuoti apie savo poreikius, jei nuspręs ateiti į pasaulį šią savaitę.

Patarimai savaitei

  • Aštrus maistas, ilgi pasivaikščiojimai ir seksas gali paskatinti gimdymą. Išbandykite, jei esate visiškai pasiruošusi.

  • Nuolat laikykite šalia savęs mobilųjį telefoną. Jūsų mažius gali užsimanyti pamatyti pasaulį bet kuriuo metu.

  • Jei negalite atsitraukti nuo minčių apie gimdymą, pabandykite pažiūrėti TV serialą. Jūs turite visas teises pagulėti ant sofos prieš didįjį startą!