Kodėl svarbus pirmasis gimdymo laikotarpis?
Kodėl svarbus pirmasis gimdymo laikotarpis?
Jūsų gimdymas ir vaiko gimimas: pirmasis gimdymo laikotarpis ir gimdymas.
Remiantis medicinos vadovėliais, gimdymas susideda iš trijų etapų. Pirmasis etapas apima visišką gimdos kaklelio, raumenų tarp gimdos ir gimdymo kanalo išsiplėtimą (atsidarymą). Pirmojo gimdymo etapo metu prasideda reguliarūs, stiprūs, nepraeinantys ir vis intensyvėjantys tikrieji sąrėmiai. Jų metu susitraukia gimda ir po truputį, vidutiniškai po 1 cm per valandą veriasi gimdos kaklelis.. Antrojo gimdymo etapo metu gimdos kaklelis yra visiškai atsivėręs, moteris ima stangintis iki kol gimsta naujagimis. Trečiajame etape užgimsta placenta.
Tačiau šie trys medicinos etapai ne visada atspindi asmeninius moterų jausmus ir poreikius. Taip, gimdymo veikla ir pirmasis gimdymo etapas paprastai trunka daug ilgiau nei antrasis, tuo tarpu trečiasis etapas dažnai būna miglotas, nes gimdyvė visą dėmesį skiria kūdikiui, o ne tam, kas vyksta su jos pačios kūnu.
Prieš gimdymą
Paskutinėmis nėštumo savaitėmis hormonai pradeda ruošti moters organizmą kūdikio gimimui.
Gimdymo ir prenatalinio pasirengimo patirtis kiekvienai moteriai yra skirtinga, tačiau yra keletas požymių, kad gimdymas gali prasidėti per artimiausias kelias dienas ar savaites. Jie gali atsirasti bet kokia eilės tvarka per kelias savaites, dienas ar net valandas, ir galbūt jūs jų net nepastebėsite.
Vaiko įsistatymas („pilvo nusileidimas")
Prieš gimdymą kūdikis nusileidžia dubenyje. Tai gali padėti išvengti rėmens ir sumažinti spaudimą į plaučius, tokiu būdu palengvėja kvėpavimas. Tačiau kūdikis labiau spaus šlapimo pūslę, todėl greičiausiai jausite itin dažną norą šlapintis. Padidėjęs spaudimas nervų galūnėms ir kraujagyslėms dažnai sukelia mėšlungį, kojų patinimą. Kojas laikykite kiek įmanoma aukščiau ir gulėkite ant kairiosios pusės, kad sumažintumėte kojų patinimą.
Kassavaitinės apžiūros metu jus prižiūrinti akušerė įvertins kūdikio galvos nusileidimo laipsnį.
Kas vyksta, kai vaikutis įsitaisęs sėdmenimis į priekį? Pasidomėkite apie išorinį vaisiaus apsukimą bei pasitarkite su gydytoju, kad galėtumėte nuspręsti, ar ši procedūra jums priimtina.
„Lizdo sukimas”/ energijos antplūdis
Nėštumo pabaigoje jaučiatės didelė ir nerangi. Bet vieną dieną prabundate su nenugalimu noru atlikti generalinę tvarką, gaminti maistą ar nublizginti viską aplink. Pagailėkite savo kūno, jums prireiks šios papildomos energijos gimdymo metu, todėl „neskraidykite“ po namus, stengiantis padaryti visus darbus prieš gimstant kūdikiui.
Svorio praradimas
Kai kurios moterys prieš gimdymą praranda iki 500 gramų per dieną, nes pasikeitus hormoniniam fonui sumažėja skysčių susilaikymas.
Skausmas nugaros apačioje
Kai kurios moterys praneša apie periodiškai pasireiškiantį buką nugaros skausmą, dėl kurio jos tampa dirglios ir neramios.
Priešmenstruaciniai simptomai
Prieš pat gimdymą atsiranda tokie simptomai, kurie gali varginti prieš menstruacijas: dirglumas, galvos skausmas, nuovargis. Kai kurios moterys taip pat kenčia nuo viduriavimo.
Gleivių kamščio pasišalinimas
Gimdos kaklelis viso nėštumo metu yra uždarytas lipnių gleivių kamščiu, kuris gali iškristi, kai gimdos kaklelis pradeda minkštėti ir plėstis. Tai gali nutikti likus savaitei ar daugiau iki gimdymo, o galbūt ir gimdymo metu. Gleivių kamštis paprastai yra įmirkęs rausvu ar rudu krauju.
Paruošiamieji sąrėmiai (Braxton Hicks sąrėmiai)
Likus kelioms savaitėms iki gimdymo gimda pradeda treniruotis prieš „maratoną“, pradėdama silpnų sąrėmių, kurių galite net nepajauti, seriją. Jie dažnai trunka apie 30 sekundžių ir kartojasi nereguliariais intervalais. Kartais jie jaučiami kaip periodiniai skausmai, kurių metu sukietėja pilvas.
Kai kurioms moterims šie sąrėmiai yra gana skausmingi, kartais net priverčia pabusti naktį. Tad pradėkite naudotis atsipalaidavimo technikomis, apie kurias jums pasakojo nėščiųjų kursuose, ruošiantis gimdymui.
Artėjant gimdymui (deja, labai reta moteris pagimdo numatytą dieną), paruošiamieji sąrėmiai gali dažnėti ir sustiprėti, tad sunerimsite: „O gal jau prasideda?!“ Todėl nemaža nėščių moterų į ligoninę atvyksta vidury nakties „gimdyti“ tik tam, kad būtų siunčiamos namo laukti toliau.
Jei nesate tikros, ar tai tikrieji sąrėmiai, reiškiantys gimdymo veiklos pradžią, atsispausdinkite mūsų sąrėmių schemą, paimkite pieštuką ir laikrodį su sekundine rodykle ir pradėkite fiksuoti sąrėmius – kaip dažnai jie kartojasi ir kiek laiko trunka.
Paruošiamieji sąrėmiai dažniausiai nesikartoja reguliariai, o jums judant ar stovint po šiltu dušu, jie dažniausiai išnyksta. Tikrieji sąrėmiai tampa vis stipresni ir kartojasi reguliariais laiko intervalais.