Patarimai Būsimoms Mamoms

30 nėštumo savaitė. Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai

30 nėštumo savaitė. Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai

Paskutinis trimestras - atsakingas laikotarpis, vyksta pasiruošimas gimdymui. Vaisius aktyviai auga ir tampa šeimos dėmesio centru. Prasideda artimas bendravimas su mažyliu.

Pojūčiai 30 nėštumo savaitę

Vaikas jau apsivertė galvute žemyn ir kojomis remiasi jums po šonkauliais. Dabar krūtinės ląstos srityje skaudės, jei mažylis ims spardytis. Dažnas skysčių susilaikymas sukelia venų išsiplėtimą, kulkšnių ir pirštų patinimą. Galbūt ant kūno atsirado nepageidaujamų plaukų- tai dėl pakitusio hormoninio fono. Atsiranda meteorizmas, rėmuo, vidurių užkietėjimas. Didžiulis pilvas neleidžia pasirinkti tinkamos gulimos padėties ir trukdo normaliai išsimiegoti- pablogėja nuotaika, atsiranda dirglumas, silpnumas, neatidumas. Speneliai sugrumba ir padidėja, krūtys prisipildo. Gali būti šlapimo nelaikymas, kai garsiai nusijuokėte ar nusičiaudėjote. Medžiagų apykaita tiek padidėjusi, kad jums gali būti karšta net ir vėsią dieną. Prakaitavimas padidėja. Dažnai moterys 30 savaitę kenčia nuo anemijos, atsiranda raudonos ilgos dėmės pilvo srityje.

Pilvas 30 nėštumo savaitę

Šią savaitę galima diagnozuoti mažą vandens kiekį, tai susiję su vandens absorbcijos problemomis arba gali reikšti moters organizmo sutrikimus. Gimda nuolat ruošiasi būsimam gimdymui. Vyksta nereguliarūs susitraukimai, lydimi skausmingų pojūčių. Tai klaidingi sąrėmiai.

Tyrimai 30 nėštumo savaitę

Vėl reikia kreiptis į odontologą, kardiologą, oftalmologą, terapeutą, taip pat pakartotinai atlikti floros tepinėlio mėginį bei atlikti bendrus tyrimus. Tryliktąją savaitę gydytojas išduos jums "nėščiosios kortelę" su visa reikalinga informacija apie jūsų nėštumą. Šios kortelės pareikalaus gimdymo namuose. Mažylio judesiai - tai individualaus jo charakterio išraiška, ir tik mamytė žino, kaip juda jos mažylis.

Trečiasis planuojamas ultragarsinis tyrimas 30 nėštumo savaitę

Pagal ultragarsinio tyrimo rezultatus gydytojas įvertins vaisiaus gyvybingumą, nustatys apsigimimus, placentos ir amniono pobūdį, analizuos kraujotakos sistemą, nustatys vaisiaus padėtį.

Mažylio vystymasis 30 nėštumo savaitę

Padidėjęs riebalų sluoksnis suaktyvina šilumos apykaitos procesą. Mažylis jau negali laisvai apsiversti, dabar jis gali tik keisti savo padėtį. Jau susiformavo ir atsivėrė vaisiaus akys, dabar jis jaučia ir mato. Galvutė padengta plaukais, todėl jis jau panašus į kūdikį. Mažylis puikiai suspaudžia kumštelius, čiupinėja savo veiduką, gūžčioja pečiais, ryja, rankoje laiko virkštelę. Veiksmus daro apgalvotai. Vystosi centrinė nervų sistema. Dėl vidaus organų veiklos yra atsakinga endokrininė sistema. Dabar vaiko antinksčiai gamina specialų hormoną, kuris padeda motinos pieno liaukoms reguliuoti pieno gamybą (laktaciją). Tobulėja mažylio imuninė sistema. Jis gauna imunoglobuliną iš motinos organizmo. Gaminasi antikūnai- pirmieji vaiko gynėjai pirmosiomis jo savarankiško gyvenimo savaitėmis. Veidukas jau visiškai išsilygino ir tapo putlus. Galvutė tampa proporcinga kūnui. Vaikas nuostabiai girdi, kas vyksta aplinkui. Pažįstamų garsų: širdies plakimo, kraujo sruvenimo fone mažylis išskiria motinos balsą. Aktyviai vystosi nervų sistema, smegenų paviršiuje atsiranda vingiai. Mažylio svoris- beveik 1400 g, o ūgis jau 37,5 cm. Širdis plaka tolygiai. Sumišusiai ir greitai plaka mergaičių, ritmiškai ir tyliai- berniukų širdelės. Kepenys dirba aktyviai: pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais jos turi sukaupti pakankamai geležies.

Skausmai 30 nėštumo savaitę

Dažnokai skauda strėnas ir nugarą. Sąnariai ir raiščiai tapo minkštesni, o svorio centras vis dar keičiasi. Dėl nesubalansuotos mitybos atsiranda pilvo pūtimas, dujų susidarymas. Nėščiosios organizmas persitvarko, o atsiradę pokyčiai dažnai sukelia galvos skausmą.

Mityba 30 nėštumo savaitę

Ypač svarbūs kompleksiniai angliavandeniai ir baltymai. Ribokite kepinius ir saldumynus, kurie padidina gliukozės kiekį. Rauginti pieno produktai, pienas, košės, vaisiai, daržovės- tai, ko jums dabar reikia. Liesa mėsa, jūros gėrybės ir žuvis. Reikia viską virti, pusžalis maistas netinka. Vandenį ir pieną vartoti tik virintus, daržoves ir vaisius - kruopščiai plauti.

Svoris 30 nėštumo savaitę

Gimda, placenta ir vaisius toliau auga. Vidutiniškai svoris padidėja nuo 7 iki 16 kg. Svorio priaugimas yra svarbus dėl tolesnio žindymo krūtimi. Moters svorio padidėjimas priklauso nuo jos organizmo ypatumų.