Sveikata ir Sportas

Mamos organizmo atsigavimas po nėštumo

Mamos organizmo atsigavimas po nėštumo

Gimus kūdikiui, moters organizme vyksta daugybė procesų. Kūnas prisitaiko ir atsigauna po devynis mėnesius trukusių pokyčių motinos organizme. Vienas iš veiksnių, su kuriuo moterys turi susidoroti, yra kraujavimas po gimdymo, kuris dažnai gali sukelti rimtą susirūpinimą.

Kraujavimas po nėštumo: ar tai normalu?

Tai yra visiškai natūralus reiškinys, išskyros iš gimdos vadinamos lochijomis.. Gimda valosi nepriklausomai nuo to, ar jūs pagimdėte savo kūdikį natūraliai, ar atlikus cezario pjūvį. Tai būdas atsikratyti gleivių, placentos audinių ir kraujo pertekliaus po gimdymo. Tai panašu į menstruacijas, bet iš pradžių kraujavimas gerokai didesnis.

Lochijos paprastai pradeda tekėti praėjus kelioms valandoms po gimdymo ir paprastai trunka dvi ar tris savaites. Tačiau kai kurioms moterims tai gali užtrukti iki šešių savaičių. Jei jums kilo kokių nors problemų ar atsirado kurie nors iš žemiau išvardytų simptomų, jūs turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

  • Nepaprastai stiprus kraujavimas, sunaudojamas daugiau nei vienas įklotas per valandą.
  • Kraujas yra ryškiai raudonas praėjus keturioms ar daugiau dienų po kūdikio gimimo, o kraujavimas nesustoja, kai jūs gulite ir ilsitės.
  • Didelių krešulių atsiradimas.
  • Jūs jaučiate silpnumą ir galvos svaigimą.
  • Jūsų širdies ritmas pagreitėja arba tampa nereguliarus.

Jei jums atsirado kuris nors iš šių simptomų, gali būti, kad jūsų gimda nepakankamai susitraukusi po gimdymo. Dėl šios priežasties ir toliau kraujuojama. Pasitarkite su savo gydytoja, kuri gali greitai padėti išsklaidyti nerimą: taip pat gali padėti nustatyti, ar reikia nedelsiant apžiūrėti jus ir  įsitikinti, kad viskas gerai Jei kyla bet koks nerimas dėl kraujavimo, nedvejodama klauskite patarimo.

Diagnozavus uždegimą, tai paprastai moteris guldoma į ligonęir gydoma antibiotikais arba atliekama nedidelė procedūra, kurios metu pašalinami likę placentos audiniai. Vis dėlto tai atsitinka tik retais atvejais, tačiau svarbu, kad jūs visada išliktumėte rami.

Praktiniai veiksmai, kurių moterys gali imtis, kad lochijų tekėjimas keltų kuo mažiau diskomforto, yra įklotų pasiruošimas dar iki kūdikio gimimo. Pakaks dviejų ar trijų pakuočių. Svarbu, kad jūs nenaudotumėte tamponų mažiausiai šešias savaites po gimdymo. Tamponai gali išprovokuoti bakterijų patekimą į makštį ir gimdą, taip sukeldami infekciją.

Naujagimio priežiūros patarimai

1. Švelnus glostymas, „šššš“ garsas, lopšio supimas, muzika ar lopšinės dažnai padeda nuraminti verkiantį kūdikį. 2. Šilta vonia ir pilvuko masažas gali nuraminti prieš miegą. 3. Visada šalia savęs laikykite sauskelnes, rankšluosčius, servetėles ir drabužius kūdikiui perrengti. Daugeliui naujagimių nepatinka rengtis, todėl jūs pagreitinsite šį procesą, o tai visiems sukels mažiau streso.