Naujagimio žindymas ir miegas
Naujagimio žindymas ir miegas
Net patyrę tėvai jaudinasi, ar gerai rūpinasi savo vaikais.
Kuo daugiau jūs žinote apie savo mažylio sveikatą, tuo labiau jaučiatės pasitikinčios savimi, mokėdamos nustatyti, kokia vaiko sveikatos būklė ir ką vienas ar kitas simptomas gali reikšti. „Huggies“ negali pakeisti profesionalių sveikatos priežiūros specialistų žinių ir rūpinimosi, tačiau galime suteikti jums pagrindinę informaciją ir padėti atsakyti į daugelį klausimų, kurie tėveliams gali kilti dėl vaiko sveikatos ir vystymosi.
Žindymas krūtimi
Tiek motina, tiek mažylis gauna daugybę privalumų iš maitinimo krūtimi. Žindymas gali būti labai malonus jums abiem dėl kartu praleisto laiko. Motinos piene yra angliavandenių, baltymų, riebalų ir vitaminų, reikalingų jūsų kūdikiui augti ir vystytis. Motinos piene taip pat yra antikūnų, kurie padeda pažeidžiamai kūdikio imuninei sistemai atsispirti tokioms ligoms ir infekcijoms, kaip pneumonija ir viduriavimas.
Moterims, neturinčioms sveikatos problemų, rekomenduojama žindyti kūdikius mažiausiai pirmuosius 6 jų gyvenimo mėnesius. Kuo greičiau pradėkite žindyti savo kūdikį vos jam gimus, kadangi maistinė medžiaga, vadinama priešpieniu, gaminasi iškart po gimdymo ir yra neįtikėtinai naudinga kūdikiui.
Ne visos mamos nori maitinti krūtimi, daugeliui tai atrodo pernelyg sunku, todėl norime paaiškinti, kodėl taip svarbu išbandyti žindymą krūtimi ir kaip tai padaryti tinkamai. „Huggies“ pateikia daugybę patarimų ir metodų, kaip sėkmingai maitinti kūdikį.
Kodėl maitinti krūtimi verta?
Kai kurios mamos pasirenka nemaitinti krūtimi, o vietoj to naudoja dirbtinį maitinimą pieno mišiniais, nes nerimauja dėl to, kad žindymas gali pakenkti jų krūtims. Taip pat yra moterų, kurios įsitikinusios, kad tai labai sunku, todėl iškart pasirenka dirbtinį maitinimą. Jei jūs neturite rimtų sveikatos problemų (tokių kaip ŽIV ar hepatitas), turėtumėte pabandyti maitinti krūtimi, nes tai labai naudinga kūdikiui. Kaip jau minėjome, mamos piene yra antikūnų, kurie sustiprina silpną kūdikio imuninę sistemą.
Motinos pienas labai lengvai virškinamas mažylio skrandyje, todėl sumažėja netoleravimo ir kitų nemalonių pojūčių kūdikiui tikimybė. Be to, krūtys yra labai „patogios” tuo atžvilgiu, jog nereikia nieko virti, pašildyti, plauti (na, išskyrus maudantis) ar sterilizuoti – tai jūs puikiai įvertinsite, kai kūdikis išalks pasivaikščiojimų metu ar vidury nakties.
Žindymas taip pat naudingas pačioms mamoms. Žindymas krūtimi sukelia tam tikrų hormonų išsiskyrimą, kurie padeda suartėti su vaiku. Šie hormonai atpalaiduoja ir priverčia jaustis „ypatinga mama“ kūdikio atžvilgiu. Taip pat egzistuoja fizinis artumas žindant, kuris dar labiau prisideda prie suartėjimo.
Kai kurie tyrimai rodo, kad žindymas gali padėti jums numesti perteklinį svorį, kurį jūs galbūt priaugote nėštumo metu. Žindymas krūtimi gali sumažinti krūties ir kiaušidžių vėžio tikimybę. Taip pat nustatyta, kad žindymas krūtimi maitinančioms motinoms sumažina osteoporozės tikimybę.
Kaip maitinti krūtimi?
Žindymas krūtimi turėtų būti vienas natūraliausių dalykų, kuriuos gali padaryti jauna mama, bet ar tikrai taip? Mamos tai darė milijonus metų, tačiau tai nereiškia, kad visada lengva, ypač, jei tai pirmas jūsų kūdikis. „Huggies“ žindymo krūtimi vadovas jums padės.
Pirmas dalykas, kurį jums reikia padaryti, yra teisinga padėtis – atsisėskite patogiame krėsle arba ant sofos šiek tiek aukštyn pakeltomis kojomis. Pasidėkite pagalvę už nugaros ir ant kelių, kad galėtumėte patogiai laikyti kūdikį. Svarbu, kad jaustumėtės atsipalaidavusios ir patogiai. Kūdikis turi gulėti šonu, pakreipkite jo veiduką į save, jo galva turi būti jūsų spenelio lygyje. Pirštais palaikykite krūtį, kai siūlote spenelį vaikui. Įsitikinkite, kad jūsų pirštai netrukdo kūdikiui pasiekti spenelio.
Jei kūdikis nusuka galvą nuo spenelio, švelniai pasukite jo galvą link savęs. Dėl to kūdikis susidurs su speneliu. Tam, kad vaikutis atidarytų burną, atsargiai pakelkite kūdikį prie spenelio, tada atitraukite. Kai Jūsų kūdikio burnytė bus plačiai atvira, švelniai pakelkite ją prie spenelio (pirmiausia smakro). Turite įsitikinti, kad kūdikio apatinė lūpa ir liežuvis pirmiausia liečia krūtį. Kai tik kūdikis paima spenelį į burną, tvirtai laikykite jį prie krūtinės. Tinkamas žindymas – kai kūdikio burna apžioja visą spenelį. Kai baigsite maitinti pirmąja krūtimi, švelniai įkiškite pirštą į mažylio burną, kad atlaisvintumėte spenelį ir pasiūlykite antrą krūtį.
Stenkitės žindyti 10–15 minučių kiekviena krūtimi 8–12 kartų per parą.
Patarimai dėl žindymo krūtimi:
- Pabandykite kūdikiui pasiūlyti krūtį iškart po gimimo gimdymo palatoje, jei tai yra įmanoma.
- Apribokite lankytojų skaičių po gimimo, kad turėtumėte pakankamai laiko užmegzti ryšį su kūdikiu ir jį žindyti.
- Žindykite krūtimi tiek, kiek reikia jūsų kūdikiui. Kai kuriems naujagimiams gali tekti žindymui skirti iki 45 minučių.
- Stenkitės neriboti žindymo laiko ar dažnio.
- Nemėginkite žindytiverkiančio kūdikio. Pirmiausia nuraminkite vaikutį, o tada pradėkite maitinti.
- Jei jums skauda spenelius išbandykite raminamąjį tepalą ar balzamą. Įsitikinkite, kad priemonė nėra toksiška ir tinkama krūtimi žindančioms mamoms. Kai kurios mamos pastebi, kad jų pačių pienas malšina spenelių skausmą.
- Prieš maitindama krūtimi, privalote nustoti rūkyti, nes rūkymas gali paveikti pieno skonį.
- Žindydama krūtimi venkite dėvėti liemenėles su lankeliais, nes tai gali sukelti infekciją.
Žindymas krūtimi yra gyvybiškai svarbus jūsų vaiko sveikatai. Tai labai svarbi motinos suartėjimo su kūdikiu proceso dalis. Jei jums kilo sunkumų maitinti krūtimi, yra daug žindymą palaikančių grupių ir žindymo konsultančių, kurios gali padėti jums, siekiant išspręsti žindymo problemas, kad galėtumėte mėgautis šia nuostabia motinystės puse.
Kūdikio miegas
Jūsų kūdikio miegas – metas miegoti
Ši programa – tai vadovas, kuris žingsnis po žingsnio padės Jūsų kūdikiui išmiegoti visą naktį. Čia siūlomos raminamosios metodikos, kurios yra daugelio išbandytos ir padeda kūdikiams miegoti naktį. Programą sukūrė Rhonda Abrahams ir Mare Viotto.
Mare ir Natan Viotto
Visada aš bent kartą per naktį atsikeldavau pas Nataną, bet kai jam suėjo aštuoni mėnesiai, viskas tapo itin blogai. Ėmiau keltis nuo 2 iki 6 kartų per naktį ir, kai tik paimdavau jį į rankas ir supdavau, jis po kelių minučių vėl užmigdavo. Taip tęsėsi keletą mėnesių, ir aš jau buvau bepradėjusi miegoti su juo ant sofos, tiesiog norėdama nusnūsti bent 3 ar 4 valandas.
Susisiekiau su Rhonda Abrahams iš Vaikų miego centro vienoje didžiausių Melburno valstybinių ligoninių. Rhonda per valandą užmigdė Nataną ir jis išmiegojo visą naktį – nuo to laiko mane taip įkvėpė Rhondos miego programa, kad nutariau papasakoti apie ją mamoms visame pasaulyje.
Rhonda Abrahams, „Sandman“ vaikų miego centras
Rhonda – diplomuota jaunesniojo amžiaus vaikų priežiūros slaugytoja, trijų vaikų mama ir dviejų anūkų močiutė.
Rhonda kasmet priima šimtus vaikų į centrą ir sulaukia daugiau nei 90 procentų sėkmės, naudodama metodus, aprašytus šios svetainės skyriuje „Jūsų mažylio miegas“.
Miegas ir priežiūra
Miego trūkumas gali turėti pragaištingą poveikį visiems šeimos nariams. 1 iš 3 vaikų turės realių miego problemų dar nesulaukę mokyklinio amžiaus, todėl galime suprasti, kiek šeimų kenčia nuo šios problemos.
Tėvystė –tikrai ilga kelionė. Miego trūkumas gali paveikti mūsų kūną ir protą. Kartais turime paklausti savęs, ar geriausias darbas pasaulyje nėra sunkiausias darbas, kurio kada nors ėmėmės.
Sulauksite įvairių patarimų, kai kurie iš jų yra naudingi, o kai kurie nelabai, tad nenuostabu, kad mes retkarčiais pasimetame.
Šios rekomendacijos ir patarimai yra grindžiami sveiko proto principais ir juos praktikuoja patyrusi kūdikių miego ekspertė Rhonda Abrahams.
Turėdama daugiau nei 20 metų patirtį Rhonda kasmet centre priima šimtus vaikų, o metodai, kuriuos ji naudoja, yra rekomenduojami mažų vaikų priežiūros slaugytojoms visoje Australijoje.