Pasiruošimas gimdymui. Patarimai ir nurodymai.
Pasiruošimas gimdymui. Patarimai ir nurodymai.
Devyni mėnesiai beprotiškų norų, pritvinkusios krūtys, suspausti plaučiai ir liemens nebuvimas lemia neišvengiamą nėštumo kulminaciją – gimdymą. Yra daugybė mitų ir prietarų, kurie gali jus gąsdinti ir sugluminti.
Bet žinojimas, kas vyksta gimdymo metu, gali išsklaidyti jūsų baimes ir nerimą. „Huggies“ kompanija surinko informaciją, patarimų ir nurodymų rinkinį, kurie padės pasiruošti vienam iš svarbiausių įvykių jūsų gyvenime.
Pasiruošimas gimdymui
Artėja didžioji diena ir greičiausiai ji bus panaši į amerikietiškus kalnelius – tuo pačiu metu ir baisu, ir jaudina. Todėl svarbiausia – tinkamai pasiruošti. Visų pirma, turite nuspręsti, kuriojeligoninėje gimdysite –. Daugelis ligoninių suteikia galimybę gimdyti specialioje palatoje, primenančioje jaukius namus.. Čia paprastai priimami natūralūs gimdymai, kuriems nereikia intervencijos, o mama nenori epidūrinės anestezijos. Kai kuriuose gimdymo namuose yra vonių, skirtų gimdyti vandenyje.
Taip pat turite įsigyti automobilinę kėdutę parsivežti mažylį namo, sauskelnių ir kūdikio rūbelių, kad jūsų angelėliui būtų jauku ir šilta. Surinkite viską, ko jums reikia, ir surenkite su savo partneriu pasiruošiamąją išvyką – ekskursiją į ligoninę, kurioje planuojate gimdyti.
Kartais nėščioji nesupranta, kad gimdymas jau prasidėjo, nes kiekvienai moteriai tai vyksta individualiai. Perskaitykite apie šiuos požymius straipsnyje „Gimdymo požymiai“, kad sužinotumėte, į ką svarbu atkreipti dėmesį.
Gimdymas gali užtrukti ilgai ir jei sugebėsite išlikti rami, stenkitės kuo ilgiau būti namuose. Jei sąrėmiai kartojasi kas 5 minutes ar dažniau, nubėgo vandenys ar prasidėjo kraujavimas, laikas vykti į ligoninę. Labai svarbu, kad šalia jūsų būtų patikimas, atsakingas partneris, kuris padės sėkmingai įveikti visą procesą.
Gimdymo etapai
Yra trys gimdymo etapai, kiekvienas iš jų turi savo ypatybes. Pirmajame etape dėl sąrėmių gimdos kaklelis išsiplečia. Sąrėmiai keisis nuo užsitęsusio nemalonaus pojūčio iki ritmiškų skausmų, kurie kartojasi tam tikrais laiko intervalais. Sąrėmių dėka gimdos kaklelis suminkštėja ir tampa elastingesnis, ruošiantis praleisti kūdikį. Turėtumėte pabandyti kiek įmanoma daugiau atsipalaiduoti ir pasirinkti patogią padėtį. Taip pat reikėtų kuo dažniau vaikščioti į tualetą, kad šlapimo pūslė būtų tuščia.
Antrame gimdymo etape gimdos kaklelis yra visiškai atsidaręs, kūdikis įstumiamas į gimdymo kanalą. Šis etapas baigiasi gimdymu. Mes patariame būti vertikalioje padėtyje, kad sunkio jėga padėtų gimimo procesui. Nepamirškite kvėpuoti! Jei jums padaryta epidūrinė nejautra ir nevisiškai jaučiate apatinę kūno dalį, atidžiai klausykite gydytojo ar akušerės nurodymų.
Ar žinojote, kad gimdymo procese būnate net po kūdikio gimimo? Tai trečioji stadija. Sąrėmiai gali nurimti, suteikdami jums klaidingą viltį, kad viskas baigėsi, tačiau jie vėl prasidės, kad išstumtumėte placentą (nors jie nėra tokie intensyvūs kaip per pirmuosius du etapus). Kai kuriose ligoninėse leidžiama injekcija, kuri padeda greičiau pagimdyti placentą ir palengvina procesą. Po to, kai išstumsite placentą, akušerė ar gydytojas patikrins, ar viskas gerai, ir greičiausiai tuo jūsų gimdymas pasibaigs. Huggies turi daugiau informacijos apie kiekvieną gimdymo etapą, todėl perskaitykite ir išstudijuokite visą informaciją, kad būtumėte ramios.