Patarimai Būsimoms Mamoms

Nėščiųjų diržas: renkamės teisingą tipą ir dydį

Nėščiųjų diržas: renkamės teisingą tipą ir dydį

Renkamės ir nešiojame nėščiųjų diržą teisingai.

Kas yra NĖŠČIŲJŲ DIRŽAS? Kam jis reikalingas? Nėščiųjų diržas – tai priemonė, prilaikanti didėjantį pilvuką (bet be spaudimo!) ir padedanti išlaikyti teisingą vaisiaus padėtį gimdoje. Diržas apsaugo nuo priešlaikinio vaisiaus nusileidimo. Šiuolaikiniai nėščiųjų diržai skirti išvengti daugelio nepageidaujamų pojūčių nėštumo metu: fizinio nuovargio, pervargimo, įkyrių skausmų, sunkumo visame kūne ir kojose. Tinkamai suprojektuotas ir tinkamai parinktas nėščiųjų diržas gali sumažinti krūvį tenkantį stuburo ir užkirsti kelią galimiems skausmams juosmens srityje. Kitas svarbus privalumas – nėščiųjų diržas padės susidoroti su atsirandančiu sunkumo jausmu, palengvins vaikščiojant ir užkirs kelią strijoms.

Diržas nėščiosioms, skirtas prieš gimdymą

Pagrindiniai požymiai, kad jums reikalingas nėščiųjų diržas:

  • esant aktyviam gyvenimo būdui (jei būnate ant kojų ilgiau nei 2–3 valandas per dieną); 
  • esant skausmams strėnose arba sergant osteochondroze, skaudant kojoms; 
  • jei atsiranda strijų; 
  • esant daugiavaisiui nėštumui; 
  • esant pakartotiniam nėštumui, kai pilvo siena išsitempia daugiau nei per pirmąjį nėštumą; 
  • esant priešlaikinio gimdymo grėsmei.

Galimos kontraindikacijos: iš tiesų, kontraindikacijų nešioti nėščiųjų diržus, skirtus nešioti prieš gimdymą, praktiškai nėra. Tačiau labai skiriasi gydytojų, akušerių ir ginekologų nuomonė dėl būtinybės juos naudoti, ypač sveikoms moterims, kurios nėštumo metu nepatiria akivaizdaus diskomforto. Kai kurie gydytojai mano, kad tai nenatūralu. Tačiau turbūt kiek gydytojų – tiek nuomonių. Todėl geriau neignoruokite savo gydytojo nurodymų ir nėštumo eigos ypatumų.

Kada reikia nešioti nėščiųjų diržą? Prasidėjus ketvirtajam nėštumo mėnesiui, laikas pagalvoti apie nėščiųjų diržą! Diržą nėščiosioms, skirtą nešioti prieš gimdymą, tikslinga naudoti iki paskutinių nėštumo dienų, atsižvelgiant į gydytojo nurodymus ir jūsų pačios pojūčius. Nešiokite diržą teisingai! Tačiau nešiojant patariama daryti pertrauką kas 3 valandas po 30–40 minučių. Žinoma, nėščiosios diržas turi būti teisingai uždėtas, kad nesuspaustų pilvo. Tai, kad nėščiųjų diržas uždėtas ne taip, pajusite dėl elementaraus diskomforto jausmo. Be to, prie kiekvieno nėščiųjų diržo turi būti pridedama instrukcija su iliustracijomis. Jei perkate nėščiųjų diržą iš kitos moters ir ji nėra išsaugojusi instrukcijos, gydytojas ar slaugytojas parodys, kaip juo naudotis. Bet kokiu atveju: jei laikysitės rekomendacijų, kaip teisingai naudoti nėščiųjų diržą prieš gimdymą,  jokio pavojaus mažyliui nekels.

Nėščiųjų diržų, skirtų nešioti prieš gimdymą, variantai:

  1. Juosmens diržas nėščiosioms. Uždedamas ant apatinių drabužių (nereikia dažnai skalbti), tvirtinamas po pilvu su lipduku užsegama sagtimi. Daugelis modelių turi tris sagtis, kad galėtumėte papildomai reguliuoti dydį. Uždedamas stovint arba gulint. Labai praktiškas. Didelis pliusas - labai patogus vasarą, nes visiškai neuždengia pilvuko, dėl to nebus pernelyg karšta. 
  2. Diržas-kelnaitės nėščiosioms. Su elastingu įsiuvu priekyje virš pilvo, uždedamas horizontalioje padėtyje. Kadangi diržas naudojamas kaip kelnaitės, atsiranda būtinybė dažnai skalbti. Galbūt Jums reikės įsigyti keletą tokių diržų-kelnaičių. Tačiau daugeliui patinka toks tipas, nes paprasta ir lengva dėvėti.

Diržas nėščiosioms po gimdymo

Visų pirma, diržas nėščiosioms po gimdymo padės palaikyti pilvą ir klubus bei greitai sugrąžins juos į pradinę išvaizdą. Taip pat padės sumažinti stuburo apkrovą, esant nugaros skausmams, padės kovojant su nuovargiu. Jei gydytojas leidžia sportuoti, dėvint nėščiosios diržą jūs greičiau pasieksite norimų rezultatų. Būkite atsargios! Yra atvejų, kai nešioti diržą nėščiosioms po gimdymo negalima: po cezario pjūvio, esant siūlėms po tam tikrų kitų operacijų, sergant instų ligomis, esant patinimui ir kt. Būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, kad išvengtumėte nereikalingos rizikos. Ir jokiu būdu nepergyvenkite, jei kurį laiką po gimdymo reikės susidurti su fizinio aktyvumo apribojimais. Dar keletą mėnesių – ir viskas bus gerai. Geriau sutelkite savo energiją į rūpinimąsi kūdikiu. O dar geriau – daugiau ilsėkitės, būkite gryname ore ir jauskitės laiminga.

Diržų nėščiosioms po gimdymo variantai:

  1. Kelnaitės, pagamintos iš elastingo audinio. Gana patogios ir estetiškos. 
  2. Universalūs (kombinuoti) diržai, dėvimi iki ir po gimdymo. Sumodeliuoti kaip kelnaitės, pagaminti iš elastingo audinio ir užsegami su lipdukais. Per laikotarpį iki gimdymo plati diržo dalis sustiprina nugarą, paskirstydama apkrovą, o siaura dalis palaiko pilvą ir yra tvirtinama po pilvu. Po gimdymo diržas apverčiamas „atvirkščiai“: plati dalis „laiko“ pilvą, siauroji – nugarą. Toks diržas nėščiosioms patogus savo universalumu ir galimybe sutaupyti, galima nepirkti specialių apatinių du kartus: prieš ir po gimdymo. Taigi, jums rinktis. Visada prasminga įsiklausyti į save bei klausyti gydytojo patarimų ir nuspręsti, ar jums reikalingas pagalbininkas – diržas nėščiosioms. Tegul Jūsų pasirinkimas būna teisingas!