Patarimai Būsimoms Mamoms

Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 29-oje nėštumo savaitėje. Diskomfortas ir skausmas nėštumo metu

Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 29-oje nėštumo savaitėje. Diskomfortas ir skausmas nėštumo metu

Nėštumas sukelia daug įvairių pojūčių - kai kurie iš jų nuostabūs, kiti - nelabai. Atsižvelgiant į pokyčius, kurie vyksta jūsų organizme (pvz. padidėjęs svoris), nereikia stebėtis tam tikrais nepatogumais ir diskomfortu. Supratimas to, kas juos sukelia ir kaip sau padėti, žymiai palengvina gyvenimą, padeda geriau jaustis tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Kai kurie skausmai ir diskomfortas trunka neilgai, kiti - labiau įkyrūs ir ilgalaikiai. Kai kurie kyla ankstyvais nėštumo mėnesiais, kiti - artėjant mažylio gimimo dienai. Kiekviena nėščia moteris yra unikali, todėl gali ir nebūti nemalonių simptomų, aprašytų šiame straipsnyje.

Akupunktūra

Šis terapijos metodas yra saugus (su sąlyga, jei atlieka patyręs specialistas), atliekamas neinvaziniu būdu, kuris gali palengvinti skausmą ir diskomfortą nėštumo metu. Rytinis pykinimas, sąnarių skausmas, lengva depresija - tai toli gražu ne visas simptomų sąrašas, kuriuos gali palengvinti akupunktūra. Pasidomėkite, kaip dar gali jums padėti akupunktūra per ateinančius devynis mėnesius.

Nugaros skausmai

Dėl nugaros skausmų nugaroje skundžiasi beveik kiekviena būsimoji mama. Nėštumas padidina apatinės nugaros dalies skausmų riziką, tai paaiškinama svorio centro poslinkiu, moters eisenos ir laikysenos pasikeitimu. Sužinokite, kaip palengvinti arba iš viso atsikratyti nugaros skausmo ir įtampos nėštumo metu.

Pilvo pūtimas

Net prieš nėštumą paprastas pilvo pūtimas gali trukdyti užsisegti kelnes. Dėl didelio progesterono kiekio organizme nėštumo pradžioje pilvo pūtimas labiausiai neramina. Pasidomėkite, kaip šį nepatogų simptomą sumažinti iki minimumo.

Vidurių užkietėjimas

Beveik visos nėščios moterys kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Supratimas, dėl ko atsiranda vidurių užkietėjimas ir kaip jį pašalinti, gerokai padidins jūsų komfortą. Sužinokite, kaip paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali sumažinti šią problemą iki minimumo.

Mėšlungis

Skirtingais nėštumo etapais raumenų mėšlungis moterims pasireiškia skirtingai. Paprastai vidutinio sunkumo kojų mėšlungis yra neskausmingas ir nekelia grėsmės, tačiau stiprūs skausmai gali liudyti apie rimtas problemas. Sužinokite, į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei nėštumo metu vargina kojų mėšlungis.

Atminkite: prasidėjus gimdos raumenų spazmams, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją!

Hemorojus

Hemorojus yra nemaloni ir gana pavojinga nėštumo dalis. Pasidomėkite, kodėl hemorojus vystosi nėštumo metu, kaip saugiai užkirsti jam kelią ir palengvinti jo simptomus.

Galvos skausmai

Galvos skausmai nėštumo metu gali kilti dėl hormonų pertekliaus, miego trūkumo arba net dėl staigaus kofeino ar alkoholio vartojimo nutraukimo. Sužinokite daugiau apie galimas galvos skausmo atsiradimo priežastis ir apie saugius būdus jį pašalinti. Staigus, stiprus galvos skausmas gali būti rimtų nėštumo komplikacijų požymis. Tokiu atveju geriausiai kreiptis į gydytoją.

Rėmuo

Rėmuo nėštumo metu yra labai paplitęs. Nežiūrint į tai, kad šis simptomas yra nekenksmingas, jis sukelia rimtą diskomfortą. Daugiau pasidomėkite apie nėščiųjų moterų rėmens priežastis ir jo mažinimo būdus.

Implantacinis kraujavimas

Dar prieš nėštumo patvirtinimą galite pastebėti nedidelį kraujavimą iš makšties. Pagrindinė jos pasireiškimo priežastis - kai embrionas pažeidžia vidinį gimdos sluoksnį. Tai implantacinis kraujavimas, kuris yra laikomas absoliučiai normaliu reiškiniu. Jis gali užklupti jus netikėtai, todėl kad mažiau jaudintumėtės, sužinokite apie jos priežastį.

Skausmas kirkšnyje

Didėdama jūsų gimda pradeda spausti mažojo dubens organus. Tai gali sukelti lengvą ar vidutinį diskomfortą, o kai kurioms nėščiosioms net skausmą. Sužinokite, kas sukelia skausmą dubens srityje (PGP) ir kaip geriausiai jį palengvinti.