Pirmasis naujagimio maudymas
Pirmasis naujagimio maudymas
Pirmasis naujagimio maudymas namuose yra širdį džiuginantis įvykis, kurį prisimena visi tėvai. Teisingai atliktos vandens procedūros greitai taps įpročiu ir suteiks malonumą mažyliui.
Kada pirmą kartą maudyti grįžus iš gimdymo namų?
Maudyti kūdikius galima išrašymo iš gimdymo namų dieną. Leidžiama perkelti pažintį su maudynėmis kitai dienai po mažylio išrašymo į namus, siekiant išvengti papildomos stresinės situacijos.
Kai kurie pediatrai rekomenduoja atidėti maudynes vonioje, kol bambos žaizdelė išgis, o iki tol apsiriboti drėgnu valymu.
Ką paruošti maudynėms?
Patogiausia kūdikį maudyti vaikiškoje anatominėje vonelėje. Mažiausią vonelę įdėkite ne į didelę vonią, o ant paaukštinimo (taburetės, skalbimo mašinos), kad procedūros metu jums nereikėtų smarkiai nusilenkti.
Verta įsigyti termometrus: vandeniui ir temperatūrai patalpoje matuoti. Vanduo neturėtų sukelti nemalonių pojūčių, jį geriau pabandyti savo alkūne. Optimali vandens temperatūra maudyti kūdikiui– 36–37°C, patalpos temperatūra- 20–25°C. Negalima leisti per daug atšalti kūdikėliams, jų organizmas vis dar blogai išlaiko šilumą.
Pirmaisiais maudynių mėnesiais vis tik geriau naudoti virintą vandenį iš čiaupo arba filtruotą, o ne tekantį. Į paruoštą vandenį galite įpilti žolelių nuoviro iš lakišiaus arba ramunėlių užpilo. Šiais laikais nedaug žmonių prideda kalio permanganato tirpalą dezinfekuoti vandenį, kol kūdikio bambutė neužgijo. Jei nusprendėte tai padaryti, būkite atidūs. Praskiesti kalio permanganatą vandeniu reikia atskirame inde, kad tirpalas gautųsi vos rausvas. Tada persunkti per kelis marlės sluoksnius, kad neištirpę kristalai nepatektų į vandenį, ir tik tada supilkite tirpalą į kūdikio vonelę.
Pravers indelis apipylimui ir minkšta kempinė.
Tarp vaikų kosmetikos pakanka paruošti kūdikio muilą ir šampūną be ašarų.
Iš anksto paruoškite didelį minkštą rankšluostį, kad po maudynių įvynioti mažylį ir švarius drabužius.
Kaip tiksliai maudyti naujagimį, kaip kiek ir kaip dažnai?
Kad kūdikio neišgąsdintų staigus aplinkos pasikeitimas, patariama panardinti jį į vandenį, suvyniotą į ploną vystyklą, kuris išvyniojamas iškart, kai tik kūdikio kūnas pamažu panardinamas vandenyje. Šis metodas padeda kūdikiui jaustis taip saugiai, kaip jo mamos pilvelyje. Įdėti vaiką į vandenį reikia pradedant nuo kojų, galvą įmerkti tik tiek, kad nesušlaptų ausys. Stenkitės ne taškyti vandens purslų ant veiduko.
Paprastai higienai užtenka 3–5 minučių, tačiau jei kūdikis mėgaujasi maudynėmis, pamažu vandens procedūras galima pratęsti iki 10–20 minučių. Nepamirškite stebėti vandens temperatūros, kūdikis neturėtų sušalti.
Galite maudytis savo vaikučius kasdien, tačiau stenkitės tai daryti tuo pačiu metu, kad organizuoti nuolatinį dienos režimą. Jei vaikas yra kaprizingas, prastai priima vandens procedūras, tada leistina maudyti kas antrą dieną. Pagal tarptautinius standartus vaikus pakanka maudyti 2–3 kartus per savaitę. Jei mažylis susirgo ar neturite tinkamų maudymosi sąlygų, tada vonios procedūras reikės atidėti, tuomet naudokite drėgną apvalymą.
Naujagimio odos priežiūra po maudymo
Vanduo labai išdžiovina švelnią kūdikio odą, todėl po maudynių būtina naudoti kūdikių aliejų, kūno pienelį, kiek įmanoma labiau sudrėkinti odą. Atidžiai sutepkite visas raukšleles arba naudokite miltelius.
Pirmus kelis kartus pagalba mamai nepakenks, geriau maudyti mažylį dviese. Proceso metu netylėkite, šypsokitės, pasakykite išmoktus eilėraštukus, posakius, tai padės vaikui greičiau priprasti prie vandens procedūrų.
Nepamirškite paruošti fotoaparatą ar kamerą, kad išsaugoti pirmąsias maudynes!