Vaiko Verksmas

Dantukų dygimo metas: kaip galite padėti mažyliui

Dantukų dygimo metas: kaip galite padėti mažyliui

Dantukų dygimas – tikras išbandymas tėvelių nervams. Pirmieji dantukai paprastai pradeda dygti 4–6 mėnesių kūdikiams. O kai kuriems mažyliams dantukų dygimo požymiai gali pasireikšti netgi anksčiau.

Dantukų dygimo požymiai

Deja, bet tik labai retais atvejais, dantukai išdygsta nepasireiškus jokiems požymiams. Dažniausiai, mažyliai tikrai praneša visiems esantiems aplinkui, kad kažkas juos neramina.

Labiausiai akivaizdūs dantukų dygimo požymiai:

  • Irzlumas, nervingumas, neramus miegas naktį. Dieną lengviau nukreipti vaikučio dėmesį nuo problemos, tačiau naktį dantukų dygimo požymiai pasireiškia visu tempu.
  • Stiprus ir intensyvus verksmas nereiškia, jog kūdikis alkanas ar prastai jaučiasi.
  • Atsisakymas valgyti, prastas virškinimas. Jums taip pat nesinori valgyti, jei jaučiatės prastai.
  • Padidėjęs seilėtekis. Mamos pastebi, kad tuo laikotarpiu seilės teka tarsi upeliais. Naudokite seilinukus, nosines ar popierines servetėlės.
  • Bėrimas aplink burną, ant smakro ar kaklo. Tokia odos reakcija gali kilti dėl nuolatinio seilių tekėjimo, nepaisant to, kaip dažnai jas valytumėte.
  • Pirštų čiulpimas. Vaikutis deda į burną viską, ką gali pasiekti, taip stengdamasis sumažinti nepatogumo jausmą. Mažylis taip pat gali trinti ausį ar skruostą toje pusėje, kur dygsta dantukas.
  • Šalta ar tekanti nosis. Taip gali nutikti dėl tuo metu susilpnėjusios imuninės sistemos.
  • Karščiavimas. Daugelis mamų karščiavimą palaiko peršalimo požymiu.
  • Jautrios ar patinusios dantenos. Atsargiai apžiūrėkite vaikučio burną. Dantenos gali parausti ar pamėlynuoti, kai dantys prasikala į paviršių.

Kaip galite padėti vaikučiui, kai dygsta dantukai

Išbandykite šiuos būdus mažyliui nuraminti ir sumažinti diskomfortą:

Silikoniniai žaislai-kramtukai ar žiedai. Žaislai, užpildyti žele ar vandeniu, yra sukurti būtent dantenoms masažuoti. Tokius dantenų masažuoklius patariama atšaldyti šaldytuve (bet ne šaldiklyje).

Vaistinėje parduodami dantenų skausmą malšinantys geliai. Jie padės atvėsinti kūdikio dantenas ir kuriam laikui nuslopinti skausmą. Nepamirškite perskaityti informacinio lapelio, nes kai kurių medikamentų negalima duoti vaikams iki trejų metų. Be to, tokie geliai gali alergizuoti.

Jei kūdikis karščiuoja, patartina naudoti priemones karščiui nuslopinti. Temperatūrai pakilus virš 38,5 °С, geriausia pasistengti ją sumažinti.

Žindymas padeda nuraminti kūdikį. Dygstant dantukams, kai kurie vaikučiai užmiega tik mamos rankose.

Vaikams, kurie valgo kūdikių maistą, galima duoti šaltų vaisių ar trintų daržovių piure.

Ko reikėtų vengti dygstant dantukams?

Neduokite kieto maisto, pavyzdžiui morkų, obuolių, bandelių, krekerių ar kietų konditerijos gaminių, kad kūdikis neužspringtų. Mažylis gali atkąsti nedidelį gabaliuką su dantenomis, bet nepajėgs nuryti.

Svarbiausias dalykas – kantrybė. Nepamirškite, kai tik dantukai prasikals, Jūsų mažylis jausis daug geriau.

Viktorya Didok