Pirmoji Gimimo Diena

Kuriame vaiko albumą: idėjos ir patarimai

Kuriame vaiko albumą: idėjos ir patarimai

Nuo ko pradėti kurti albumą? Nuo viršelio! Tai vaikų albumas – jis turi būti išskirtinis, su ypatinga energija! Gal judu su vyru išplaukėte į jūrą dviese, o grįžote jau tryse – tuomet galite apklijuoti viršelį parsivežtomis iš atostogų kriauklėmis. Galite įvynioti į flanelės vystyklą, kuriame kūdikis buvo parsivežtas iš ligoninės.

Pirmieji puslapiai yra savotiška viso albumo įžanga. Todėl natūralu ją sukurti kūdikio laukimo tema. Pavyzdžiui, pirmosios nuotraukos-  nėščiosios. Čia galite parašyti, kaip laukėte kūdikio, kaip tėtis glostė pilvuką ir skaitė pasakas naktį; kaip mama plaukiojo baseine, o mažyliui visa tai labai patiko. Galima pridėti nėštumo testo nuotrauką.

Ultragarso tyrimas

Toliau pasakojime apie tai, kaip jūs norėjote kuo greičiau pamatyti savo kūdikį, kaip jūs ultragarso tyrimo metu į jį žiūrėjote dideliame ekraneo kūdikis gėdijosi ir nenorėjo pasirodyti. Kaip jūs sužinojote, kad bus mergaitė, berniukas,dvyniai, o gal trijulė, ir kaip jūs dėl to pradžiugote.

Jei nėra ultragarso tyrimo ar nėštumo nuotraukų (nefotografuota arba jums tai buvo nepriimtina), tuomet galite pradėti albumą nuo savo vestuvių nuotraukos. Vestuvių diena – šeimos gimtadienis; tada buvote dviese, bet jūs žinojote, kad netrukus jūsų bus trys, keturi...

Genealoginis šeimos medis yra labai naudingas dalykas. Kūdikiui vėliau bus labai įdomu. Lengviausia padaryti paprasčiausią variantą: tėvai, seneliai, proseneliai. Papasakoti, kad iš tikrųjų kūdikis turi labai daug giminaičių (kuriuose miestuose ir šalyse jie gyvena) ir kad kai jis paaugs, jis būtinai su jais susitiks, važiuos į svečius aplankyti ir pakvies juos pasisvečiuoti.

Pirmoji mažylio nuotrauka

Puiku, jei tai bus beveik iškart po gimdymo. Galima papasakoti, kaip gimė kūdikis, kelintą valandą, kaip džiaugsmingai tą dieną švietė saulė, ar kad buvo labai šalta, bet šalia mamytės buvo šilta ir jauku (galima įklijuoti tos dienos laikraščio iškarpas su oru). Kiek vaikutis svėrė ir kokio buvo ūgio. Kas buvo tą akimirką šalia. Arba kaip tėtis stovėjo po langais ir laukė, o tada šokinėjo iš džiaugsmo ir rašė dėkingumo žodžius ant asfalto.

Dar kelios pirmosios nuotraukos – ir tęsiame pasakojimą apie mažylį, apie jo vardą: kaip rinkote vardą, ką jis reiškia, galbūt pavadinote kieno nors garbei.. Kokiais metais pagal rytų kalendorių jis gimė, koks yra jo zodiako ženklas – iš horoskopo galite įrašykite keletą įdomių savybių, nes net sėdėjęs pilvuke mažylis jau parodė savo charakterį ir temperamentą. Galima išvardyti įžymybes, kurios gimė tą pačią dieną.

Išrašymas iš gimdymo namų

Albumą idealiai tinka papildyti pačių gimdymo namų nuotraukomis ir ant rankos iškart po gimdymo uždėta identifikacine juostele. Papasakoti, kurią dieną jus išleido, kas sutiko namuose, kaip džiaugėsi ar verkė iš laimės močiutės. Toliau namų nuotrauka su komentaru „ Valio, mes namuose!“ Namuose būtinai nufotografuokite visas dovanas kūdikiui ir motinai: atvirutes, puokštes, žaislus, drabužius. Galima prieš gimdymą išsaugoti vystyklų ir šliaužtinukų bei panaudoti juos albume – parodyti, kaip ruošiatės gimimui.

Žinoma, visi mėgsta išsakyti savo nuomonę, į ką panašus vaikas. Kad tai būtų lengva padaryti – šalia dedame vaiko ir artimųjų (tėvų, seserų, senelių) portretines nuotraukas. Ir pasakojame: akys kūdikio kaip tėčio; nosiskaip močiutės; ausys plaukuotos kaip broliuko; o plaukų spalva panaši į mamos vaikystėje.

Beje, apie mamą vaikystėje. Neblogai būtų albume įdėti tokio paties amžiaus mamos ir tėčio nuotraukas. Taip bus daug įdomiau ieškoti panašių bruožų, o ir  vaikas ūgtelėjęs labai nustebs, kad mama ir tėtis buvo tokie maži.

Po tokios istorijos atėjo laikas bendrai šeimos nuotraukai. Parašykite keletą žodžių apie savo šeimą: kokie jūs linksmi, optimistiški esate, kaip jums patinka keliauti ar lankytis svečiuose.

Toliau galite tęsti albumą chronologine tvarka. Pavyzdžiui, „Pirmasis mėnuo“ ir keliuose puslapiuose dedame pirmojo gyvenimo mėnesio kūdikio nuotraukas, užrašome, ką kūdikis sužinojo, kas nutiko tą mėnesį (bamba nukrito, pradėjo laikyti galvą), ką jis pridarė, iškrėtė ir tiesiog mylimiausias nuotraukas. Tada „Antrasis mėnuo“- ir taip toliau.

Kiekvieno mėnesio pabaigoje galite nufotografuoti kūdikį su tuo pačiu žaislu (pavyzdžiui, didele lėle) – tada bus tikrai aišku, kaip kūdikis auga: iš pradžių jis buvo mažesnis už lėlę, paskui pasivijo ir aplenkė. Kiekvienais metais bus galima toliau fotografuoti kūdikį su ja – bus labai įdomu, kai visos nuotraukos bus sudėtos į krūvą.

Taip pat kiekvieno mėnesio pabaigoje paimkite rankučių ir kojų atspaudus (ištepkite dažais ir dėkite ant popieriaus, taip pat galite patepti burokėliais, uogiene, mėlynių tyre – viskas saugu) ir taip pat įklijuokite į albumą.

Arba galite ne spausdinti atspaudus, bet tiesiog apvesti rašikliu rankutes ir kojytes (uždėjus prie popieriaus apvesti pieštuku), tačiau vaikams tai gali nepatikti. Kad būtų įdomiau, šalia galima padaryti ir tėvų rankų antspaudus – rankytė-ranka-didelė ranka! Čia bus įdomu palyginti, kaip ant mažylio ir tėvų rankų delno išsidėstę svarbios linijos (gyvenimo linija, likimo linija, širdis, protas): ar jų išsidėstymas sutampa su tėvais. Kitas variantas- nufotografuoti rankutes ir kojytes savo pačių fone – tokia šeimos idilė (čia jau pagal jūsų meninį skonį).

Pirmaisiais mėnesiais kūdikio plaukų spalva gali keistis (ir ne kartą), todėl galite nukirpti nedidelį plaukų pluoštelį (žinoma, ne kiekvieną mėnesį) ir įklijuoti į albumą.

Nebloga idėja albumą sudaryti pagal „temas". Iš pradžių populiariausios temos bus:

„Aš miegu“: nuotraukos miegant, lovytės nuotraukos, naktinės lempos šviesa, mėgstami miego žaislai, pižamos.

„Aš valgau“: valgymo proceso nuotraukos, pirmojo šaukšto, kūdikio lėkštelės, maitinimo kėdutės, seilinuko, tyrės, sulčių ir sausainių nuotrauka, galima aprašyti mažylio valgiaraštį.

„Aš vaikštinėju“: nuotraukos gatvėje skirtingais metų laikais, vežimėlio nuotraukos, rogių, pasivaikščiojimo batų, kombinezonų, mėgstamų kalnelių, sūpynių, smėlio dėžių, pėdsakų sniege nuotraukos; galima išdžiovinti ir panaudoti albume žolytes, lapus, gėles iš pasivaikščiojimų.

„Aš maudausi“: nuotrauka, kaip tėtis ruošia vonią; kaip maudosi kūdikis, vonios žaislų nuotraukos, kūdikio šampūnas, maža kempinėlė, nuotraukos po vonios susisukus minkštame rankšluostyje. 

„Aš žaidžiu“: vaiko nuotrauka su  mėgstamiausiais žaislais nuotraukos; žaidžiant smagius žaidimus tiek kambaryje, tiek lauke.

„Aš šliaužioju“: pirmasis šliaužimas; kas pasikeitė name nuo šliaužimo \ - stalčiai ir durelės uždarytos su specialiais gnybtukais.

„Aš vaikštau“: pirmieji žingsniai, pirmieji batai, kritimai ir nudaužyti keliai, vaikštynės.

Kažkas taip pat gali turėti individualias temas: „darome dinamišką gimnastiką“, „plaukiame baseine“, „grūdinamės“, „keliaujame“ ir pan. 

Nesvarbu, kaip kuriate albumą, vis tiek pridedate prie jo nuotraukas su pavadinimu „Pirmą kartą“. Tai pirmas: maudymasis, galvytės laikymas, šypsena ir juokas, žaislų griebimas, čiauškesys, šliaužimas, stovėjimas su atrama ir be jos, žingsniai, dantukai, kirpimas. Ir taip pat: pirmosios kojinytės, pirmieji žaislai, pirmoji suknelė, pirmą kartą nulipdytas sniego senis, pirmą kartą smėlio dėžėje ir pan.

Kad būtų įdomiau ir linksmiau

Jei turite laiko ir vaizduotės, tada vaikų albumas gali būti tiesiog nepakartojamas. Čia yra dar keletas idėjų, kaip paįvairinti savo nuotraukas.

Papildome nuotrauką rėmeliu. Kartu su rėmeliu paveikslėlis atrodo užbaigtas, įdomesnis.

Yra keletas paprastų taisyklių, kurių reikia laikytis renkantis rėmelius. Nuotrauka atrodo harmoningiausia, jei rėmas sudaro 10-20% spausdinimo dydžio. Jei nuotrauka labai ryški, daug spalvingų detalių, tuomet rinkitės paprastą (gal net vienspalvį) rėmelį, jei nuotrauka rami – linksmesnį rėmelį.

Patys paprasčiausi rėmeliai (ir tobulai derinami su nuotrauka) daromi iš pačių nuotraukų: centrinė nuotraukos dalis nukopijuojama (ir lieka nepakitusi), o laukai paverčiami rėmeliu – tamsinami, tonuojami, daromi neryškūs ir pan.

Rėmeliai yra sudėtingesni ir įdomesni – parenkamos spalvos ir elementai kiekvienai konkrečiai nuotraukai. Na, o jei nenorite nieko daryti patys, tuomet internete galite rasti krūvą paruoštų rėmelių ir tiesiog įterpti į jį kūdikio nuotrauką. Bus ne tik gražu, bet ir greita.

Darome koliažą. Koliažas – technika, kai ant vieno lapo (fono) išdėstomos kelios nuotraukos, paveikslėliai, efektai. Koliažas yra labai tinkamas, kai norite pabrėžti keletą ypatingų nuotraukų, bet nepraleisti kitų, kurios papildys pirmąsias.

Nestandartinės formos nuotraukos. Kodėl nuotraukos visada yra stačiakampės? Atsakymas – todėl, kad taip atspausdina fotolaboratorijoje. Tai galima ištaisyti.Žinoma, viso albumo nereiktų paversti figūriniu. Bet kai kuriuos paveikslėlius taip pat galima apkirpti gėlės, apskritimo ar piramidės forma. Ir puikiai atrodo nuotraukos, apkarpytos figūrinėmis žirklėmis. Taip pat galite padaryte iš stačiakampės nuotraukos kvadratą! Paprasčiausiai tai daroma naudojant specialų nuotraukų pjaustytuvą, o apipjaustytas kraštas yra idealiai lygus!

Pasirenkame tekstus-eilėraščius. Savaime suprantama, jog parašyti, kiek mėnesių mažyliui nuotraukoje – nėra problemų. Bet galima pridėti juokingų ar jautrių eilėraščių, citatų, didžių rašytojų pasakymų. Jūs kiekvieną dieną skaitote kūdikiui eilėraščius ir dainuojate lopšines – atidžiai pasižiūrėkite, galbūt ten yra kelios eilutės lyg apie jūsų mažylį. Taip pat galite parašyti visą eilėraštį albume, jei jis labiausiai patinka jūsų vaikui. Keletą eilių galite sukurti ir patys.

Dekoruojame foną. Net jei jūsų albumas nėra itin spalvingas, galite panaudoti kai kuriuos elementus jam padekoruoti: apvedimus, lipdukus, antspaudus. Bent jau įprastame knygyne tikrai galima rasti lipdukų, kuriuos galima klijuoti prie albumo puslapių – gėlytes, žvaigždutes, širdeles, gyvūnus, mašinėles. Pigu, greita, gražu! Ir jei jūs žinote, kaip piešti – su įprastais žymekliais ar flomasteriais, pabandykite nupiešti tai, kas jums prie širdies ir kas dera prie puslapio temos.

Įspūdinga kulminacija. Įprastai svarbiausias albumo įvykis – pirmoji gimimo diena. Čia neabejotinai bus daug šventės nuotraukų, sveikinimų kūdikiui. Apibendrindami- galite pateikti diagramą, kaip kūdikis augo per metus; nupieškite, kurie dantukai išaugo iki to laiko. Ant paskutinio albumo lapo galima priklijuoti kišenėlę (vokelį): į jį sudėti sveikinimo atvirukus ir nuotraukas, kurios dėl tam tikrų priežasčių neįėjo į albumą, keletas įsimintinų iškarpų (bilietai nuo pirmosios eglutės, kūdikių maisto etiketės). Taip pat galite įdėti diską su nuotraukomis (ir vaizdo įrašais), padarytais per metus.

Neribokite savo kūrybiškumo  ir jūsų mažylis turės nuostabiausią albumą!