Sportas ir žindymas
Sportas ir žindymas
Maitinančios mamos dažnai nori kaip galima greičiau atgauti fizines jėgas bei iki nėštumo buvusias kūno formas. Deja, dauguma nuogąstauja, jog sportas gali turėti neigiamos įtakos žindymui.. Atlikti tyrimai parodė, jog sportas ir fizinė veikla neturi įtakos pieno sudėčiai, jo skoniui ar kiekiui. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti atsižvelgti į tam tikras rekomendacijas.
Kada galima pradėti sportuoti?
Neskubėkite sportuoti iškart po gimdymo – jūsų kūnas intensyviai dirba, kad atstatytų visas organizmo sistemas bei galutinai prisitaikytų prie pieno gamybos. Duokite jam laiko. Be to, kūdikio nešiojimas ant rankųgali atstoti keletą pratimų vienu metu. Pirmuosius du mėnesius gydytojai rekomenduoja leisti kūnui pailsėti, atsigauti po gimdymo ir nesportuoti.. Pernelyg intensyvi sportinė veikla šiuo metu, ypač jei nesate profesionali sportininkė, pripratusi prie didelių krūvių, gali sukelti sveikatos problemų ir sutrikdyti pieno gamybą. Geriausias metas pradėti sportuoti, kai jūsų mažyliui sukanka šeši mėnesiai. Tuomet jį drąsiau galima palikti kelioms valandoms su tėčiu ar aukle, o mamos kūnas jau yra pasiruošęs aktyvesnei veiklai.
Kokius pratimus galima atlikti?
Pradėti sportuoti galite praėjus dviem mėnesiams po kūdikio gimimo, vengiant pernelyg didelės apkrovos krūtinės sričiai. Jei jums buvo atlikta Cezario pjūvio operacija, prieš pradedant daryti pratimus pilvo raumenims, geriausiai palaukti dar vieną mėnesį, kol tinkamai sugis vidinės siūlės bei pasitarti su gydytoja. Praėjus pusei metų, galite pradėti lankytis sporto klube ar atlikti intensyvesnius fizinius pratimus.
Plaukimas taip pat puikiai tinka, tačiau tik tuo atveju, jei neturite problemų su savaiminiu pieno tekėjimu. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad visi pratimai, veikiantys krūtinės sritį, turėtų būti arba atlikti atsargiai, arba neatliekami apskritai, siekiant išvengti pieno liaukų suspaudimo arba sužalojimo.
Rekomendacijos
Sportuojant nepamirškite gerti pakankamai vandens. Maitinimas krūtimi reikalauja papildomų skysčių, taip pat, kaip ir sportinė veikla. Būtina atkreipti į tai dėmesį, kad išvengtumėte dehidratacijos. Rinkitės tokius fizinius pratimus, kurie nesukels rizikos netyčia sutrenkti ar suspausti krūtinę. Atkreipkite dėmesį į oro temperatūrą sporto klube, kad išvengtumėte pieno liaukų peršalimo. Būtinai įsigykite tinkamą liemenėlę plačiomis petnešėlėmis ar specialius sportui skirtus marškinėlius, kurie gerai prilaikys krūtinę ir padės išvengti krūtų nukarimo.