32-oji nėštumo savaitė. Jūsų kūnas keičiasi. Naujos taisyklės, kaip juo naudotis!
32-oji nėštumo savaitė. Jūsų kūnas keičiasi. Naujos taisyklės, kaip juo naudotis!
32 savaitę jūs pradedate savo aštuntąjį nėštumo mėnesį. Iki gimdymo lieka tik du mėnesiai. Jei tai jūsų pirmasis kūdikis, tuomet tikriausiai jaudinatės ir šiek tiek bijote. Pirmą kartą tapti mama reiškia, kad reikės rimtai pakoreguoti savo gyvenimą. Nesvarbu, kokią vietą savo gyvenime planuojate skirti vaikui, jūsų galimybės ir prioritetai labai pasikeis.
Ar jūs negalėtumėte padėti?
Jūsų vaikas visiškai priklausys nuo to, kaip jūs galėsite numatyti ir patenkinti jo poreikius. Norint išmokti tai padaryti, prireiks laiko ir praktikos. Jei jau auginate vaiką, tikriausiai vis tiek nerimaujate dėl to, kaip naujas narys pritaps šeimoje, ar turėsite laiko prižiūrėti dar vieną mažą žmogutį. Neleiskite nerimui nugalėti! Pasitelkite šeimos narių ir draugų paramą, kurie galėtų jums padėti gimus kūdikiui. Apskritai, žmonės yra laimingi ištiesti pagalbos ranką ir vertina, kai jos paprašo. Jums gali atrodyti, kad tai daryti šiek tiek per anksti, bet geriau garantuoti palaikymą pirmomis sunkiausiomis dienomis.
Fiziniai pokyčiai šią savaitę
- Pilvas tampa vis didesnis. Krūtys nuo jo neatsilieka. Jūs nebematote savo kelių, o bamba styro virš pilvo. Vis mažiau vietos liekasi tarp krūtinės ir pilvo viršaus. Matyt, dabar dėl jūsų krūties svorio didžiąją laiko dalį jums patogiausia nešioti nėščiųjų liemenėlę. Kai kurios moterys jos nenusiima net miegodamos.
- Stebėkite, ar po krūtimis nėra bėrimų, kurie gali atsirasti dėl padidėjusio prakaitavimo. Vėsus dušas, lengvi talko milteliai ir gera bendra higiena padės išvengti pienligės atsiradimo.
- Ko gero, su palengvėjimu atsidūstate, kai turite galimybę prisėsti ar atsigulti. Venkite ilgų vaikščiojimų po parduotuves ir mokykitės vaikščioti savo tempu. Jums vis sunkiau palaikyti fizinį aktyvumą. Suplanuokite savo dieną taip, kad pakaitomis galėtumėte pailsėti tarp darbo ir namų ruošos.
- Svoris auga. Kai kurios moterys per šias savaites priauga po pusę kilogramo per savaitę. Skysčių susilaikymas taip pat gali pridėti svorio, tačiau trečiąjį trimestrą šito beveik neįmanoma išvengti. Atkreipkite dėmesį į staigų greitą svorio padidėjimą arba stiprų galvos skausmą. Tai gali būti vystymosi komplikacijų simptomai, todėl nedelsdamos kreipkitės į savo akušerę ar gydytoją.
- Dabar lankotės pas gydytoją kas antrą savaitę, ir toks režimas tęsis iki 36 savaitės, o toliau pradėsite lankytis pas ginekologą kas savaitę. Gydytojas nukreips jus atlikti šlapimo tyrimus, išmatuos kraujospūdį, palpuos pilvą. Nors visos šios manipuliacijos gali atrodyti monotoniškos, svarbu, kad būtų atidžiai stebima jūsų būklė. Trečiąjį trimestrą dažnai nustatomos tokios problemos kaip preeklampsija, gestacinis diabetas ir priešlaikinis gimdymas.
Emociniai pokyčiai šią savaitę
- Ar to dar negana? 32 nėštumo savaitę tikriausiai pasieksite tokį etapą, kai klausite "kada tai pagaliau baigsis?", nors toks laikas jau ne už kalnų. Jei rūpinatės kitais vaikais, jums vis sunkiau fiziškai atlaikyti nėštumą. Jūs pasilenkiate link jų vonioje, išimdamos iš vežimėlio, rinkdamos žaislus nuo grindų, tad vakare tiesiog krentate iš nuovargio.
- Jums atrodo, kad būtent jūs atliekate visus su nėštumu susijusius darbus. Šiame etape jūsų partneris iš tikrųjų yra daugiausia stebėtojas. Pasakykite jam, kaip jūs jaučiatės, jei esate įsižeidusi ar supykusi. Aiškiai paaiškinkite jam, kokios paramos iš jo reikia, nesitikėdami, kad jis perskaitys jūsų mintis.
Patarimai šią savaitę
- Keldamiesi iš lovos saugokite savo nugarą. Iš pradžių apsiverskite ant šono, po to pasiremkite ant rankų ir sėskitės. Perkelkite apatinę kūno dalį į lovos kraštą taip, kad jums nereikėtų įsitempti ir nusilenkti daugiau, nei reikia. Susidarykite įprotį pasėdėti minutę ar dvi ir tik tada keltis. Gulint jūsų kraujospūdis yra žemesnis nei jums stovint, todėl skirkite laiko prisitaikyti prie slėgio pokyčių.
- Paruoškite foto/video kamerą ir išbandykite ją dabar, kad viskas būtų paruošta didžiajai dienai!
- Peržiūrėkite savo biudžetą ir stenkitės kiekvieną savaitę atidėti nedidelę sumą. Iki to laiko, kai vaikutis pasirodys, turėsite šiek tiek santaupų smulkioms užgaidoms ir netikėtiems pirkiniams.
- Nauja vakarinė suknelė bet kokioms progoms gali pakelti nuotaiką.