Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 37-oje nėštumo savaitėje
Jūsų kūno ir organizmo pokyčiai 37-oje nėštumo savaitėje
Esate labai arti kūdikio gimimo. Kitą savaitę jūsų nėštumas oficialiai bus pripažintas „išnešiotu“, taigi, jei jūsų kūdikis gims 37 savaitę, mažai tikėtina, kad kiltų problemų dėl priešlaikinio gimdymo.
Jei palikote daug darbų paskutinę minutę, laikas juos baigti. Daugelis nėščiųjų atideda kūdikio drabužėlių ir būtiniausių daiktų pirkimą trečiajam trimestrui. Jos nori būti tikros, kad su nėštumu viskas gerai, ir bijo būti „nužiūrėtos“ perkant kūdikių daiktus pernelyg anksti. Jei jums tai pažįstama, 37-ąją nėštumo savaitę galite būti tikros, kad jūsų kūdikiui viskas gerai. Tegu jūsų akušerė ar gydytojas apytiksliai įvertinta jūsų kūdikio ūgį ir vystymąsi. Jūs jau puikiai žinote, kaip jūsų kūnas susitvarko su nėštumo pokyčiais, ir jums net sunku prisiminti tą laiką, kai nebuvote nėščia.
Aš dar nesu pasirengusi atsisveikinti
Nors ši savaitė gali sukelti fizinį diskomfortą, jūs netgi šiek tiek apgailestaujate, kad nėštumas eina į pabaigą. Jau esate įpratusios būti šalia savo kūdikio, jaučiate jo judesius, užmezgėte glaudų ryšį kartu. Kai kurios nėščios moterys nerimauja dėl to, ar sugebės įsimylėti kūdikį po gimimo ir užmegzti tinkamą ryšį su juo. Tai įprastos baimės ir, nors ne kiekviena moteris apie jas kalba, visoms kyla abejonių. Atminkite: kūdikiai yra labai protingi ir padės jums juos įsimylėti. Ir taip, jums būtinai pasiseks!
Fiziniai pokyčiai šią savaitę
- Nugara skauda, dubuo „girgžda", šlapimo pūslė negali išlaikyti net kelių mililitrų. Sveiki atvykę į paskutines nėštumo savaites! Būkime atviros: paskutiniame nėštumo etape daugiau kalbama apie pranašumus vaikui nei mamai. Taigi, jei manote, kad jus tik išnaudoja, jūs turite teisę taip mąstyti.
- Makšties išskyros padidėja, todėl gali prireikti įklotų. Tai yra visiškai normalu, ir jei išskyros nėra gausios, be nemalonaus kvapo, nėra niežėjimo, tad pagrindo nerimauti nėra. Dubenyje dabar yra daug skysčių, kurie dėl didelio hormoninio aktyvumo sukelia nedidelius nutekėjimus.
- Retkarčiais gali atsirasti aštrus lyg žaibas impulsas iš šlapimo pūslės - ir jums atrodo, kad tuoj pasišlapinsite. Jei neturite kitų simptomų, kurie gali rodyti šlapimo takų infekciją, nesijaudinkite. Tai tik tvirta kūdikio galvutė nusileidžia į dubenį ir spaudžia jautrią šlapimo pūslę. Tokiu atveju gali padėti kūno padėties pakeitimas, tačiau turėtumėte suprasti, kad vaikučiui jūsų kūne jau šiek tiek ankšta.
Emociniai pokyčiai šią savaitę
- Būsima mama ir tėtis vis labiau jaudinasi. Dažnai užsisvajojate apie tai, koks gims kūdikis, kaip jį laikysite, kaip jis pritaps jūsų gyvenime. Kartais jus gali užklupti baimė ir nerimas dėl to, ar su kūdikiu viskas bus gerai, ir kaip susitvarkysite, jei nebus gerai.
- Jūs galite jaudintis dėl gimdymo. Nežinomybės baimė dažnai verčia įsivaizduoti blogiausią ir galite prisigalvoti baisiausių versijų. Dauguma mamų ieško nusiraminimo, nes jei savyje laiko baimes, jos tik didėja. Todėl ieškokite patikimo informacijos šaltinio. Jūsų akušerė ir gydytojas yra ne kartą girdėję panašius nusiskundimus, tad tikrai gali jus nuraminti.
- Jei planuojamas cezario pjūvis, dienoraštyje ar kalendoriuje nurodykite jo datą. Keletą dienų prieš įvykį praleiskite ramiai, kad nejaustumėte skubos jausmo. Paskutinės nėštumo savaitės - tai emociškai sudėtingas nuolatinio laukimo laikotarpis. Taigi, kad išvengtumėte daugybės neigiamų emocijų, tiesiog leiskite gamtai daryti savo darbą.
- Išsamiai apsvarstykite savo kaip mamos vaidmenį ir galimus santykių su partneriu pokyčius. Iš tikrųjų, tėvystė prasideda nuo nėštumo, o ne nuo kūdikio gimimo.
Vaiko pokyčiai šią savaitę
- Šią savaitę kūdikis priauga maždaug 500 g svorio. Jei jaučiate alkį, tai yra kūno signalas, kad jam reikia daugiau maisto. Energija iš maisto produktų transformuojasi į riebalų atsargas kūdikiui.
- Vaikutis neturi pakankamai vietos laisvai judėti, tačiau vis tiek stengiasi kuo patogiau įsitaisyti įsčiose. Ir jis protestuos net dėl menkiausio prispaudimo. O į didesnį jūsų sukeltą diskomfortą gali atsakyti staigiu smūgiu į šonkaulius ar į dubenį.
- Pūkas - minkšti pūkuoti plaukeliai, dengiantys kūdikio odą, nyksta. Didžioji jo dalis ilgainiui pateks į mažylio žarnyną ir kartu su kitomis atliekomis sudarys mekonio dalį - pirmąsias žarnyno išmatas. Pirmykštis tepalas, balta riebi danga ant odos taip pat ištirpsta.
Patarimai savaitei
- Padarykite keletą nuotraukų, kad chronologine tvarka iliustruotumėte paskutines nėštumo savaites. Peržiūrinėdama jas po kelerių metų nuoširdžiai stebėsitės odos sugebėjimu tiek daug išsitempti. Reguliariai matuokite pilvo apimtį bambos lygyje su centimetrine juostele. Stebėkite, kaip jūsų pilvas auga per pastarąsias kelias savaites, ir įrašykite šiuos duomenis į nėštumo kalendorių.
- Skaitykite apie gimdymą ir aktyvų gimimą. Gimdymo metu informuoti tėvai elgiasi ne kaip pasimetę stebėtojai, bet kaip pilnaverčiai gimdymo proceso dalyviai. Jei planuojate gimdyti namuose, išsamiai išklausinėkite apie visus akušerijos proceso niuansus. Klijuotė, nebrangi patalynė, kurios negaila, šiltas saugus kūdikio lopšys - būtinos priemonės. Dėl visa ko šalia telefono padėkite greitosios pagalbos numerių sąrašą, kad prireikus galėtumėte greitai pasinaudoti.
- Paruoškite krepšį, kurį ruošiatės vežti į ligoninę. Nepamirškite įsidėti higienos reikmenų, drabužių sau ir kūdikiui, sauskelnių, vaistų, sveikatos draudimo polisą, giminaičių ir draugų kontaktų sąrašų, o svarbiausia- savo mėgstamiausią pagalvę! Bet nereikia pasiimti tiek daug dalykų, lyg ruoštumėtės kelionei kruizu. Jei ką nors pamiršite, jūsų partneris visada galės atvežti.
Patarimai ir nurodymai
- Palikite savo einamuosius reikalus artimiesiems. Dabar ne laikas sumaiščiai. Sumažinkite tempą, neverta skubėti, venkite pervargimo.
- Daug fotografuokitės - užfiksuokite, kaip didėja jūsų pilvukas, kaip įrengtas jūsų kūdikio kambarys, o pirmame nuotraukų albume pasirodys „pati ypatingiausia“ nuotrauka.
- Jei gydytojas jau yra suplanavęs gimdymo datą, pažymėkite tą datą savo kalendoriuje.