Mažylio Miegas

Bemiegės naktys? Ką daryti?

Bemiegės naktys? Ką daryti?

Žodžiai „bemiegės naktys" ir „tėvystė" labai glaudžiai susiję. Priimkite vieną faktą: naujagimių ar net vyresnių vaikų tėvai retkarčiais turi bemiegių naktų. Vieni dažniau, kiti rečiau, vieni visai neilgai, o kiti metų metus. Jei jūs priklausote pastarajai tėvų kategorijai, jums gali būti sunku pamatyti šviesą miego tunelio gale, tačiau yra veiksmingų būdų, kaip įveikti bemiegių naktų problemą.

Bemiegės naktys ir tėvystė

Iš specializuotos literatūros tikriausiai žinote, kad įprastai kūdikis miega apie šešiolika su puse valandos per parą. Tai yra aritmetinis vidurkis, kuris apima mažiausią užfiksuotą kūdikio miego trukmę (9 valandos) ir didžiausią (21 valanda). Reikėtų suprasti, kad kiekvienas vaikas yra unikalus, todėl, norint sukurti įprastą miego ciklą, reikia laiko ir kantrybės. Ir liaukitės kaltinti save dėl to, kad jūsų kūdikis nemiega naktį!

Amžius

Normalus miego ciklas

Nuovargio požymiai

Miegelių dienos metu skaičius

0–3 mėnesiai

16–18 valandų per parą. Kūdikis paprastai būna aktyvus ne ilgiau kaip 2 valandas iš eilės.

* kumštelių gniaužimas * sulėtėję judesiai * staigūs judesiai * dėmesio sutelkimo į žmonių veidus problemos

4 arba daugiau. daugiau Miegas pagal trukmę gali būti įvairus– nuo trumpalaikio snūduriavimo iki kelių valandų.

3–6 mėnesių

15–16 valandų per parą.

* tokie patys, kaip 0–3 mėnesiais * žiūri į vieno iš tėvų veidą, ieškodamas komforto

2–3. Paprastai būna du trumpo snūduriavimo laikotarpiai ir vienas ilgas miegas.

6–12 mėnesių

13–14 valandų per parą, naktį miega 10–12 valandų, dieną- 2–3 kartus po 1–3 valandas.

* nerangumas * dirglumas * akių trynimas * susidomėjimo stoka

2. Paprastai vienas trumpalaikis snūduriavimas ir vienas ilgas miegas ryte arba dieną.

1–2 metai ir daugiau

12–14 valandų per parą. Paprastai vieną kartą per dieną 2 valandas.

* nekantrumas * maisto atsisakymas * dirglumas * nenoras bendrauti

1. Dažniausiai dienos metu, keletą valandų. Tokio dienos miego poreikis gali trukti iki 3–4 metų.

Įveikti bemiegių naktų problemą

Daugeliui tėvų nemigos naktys yra tikra kankynė. Tačiau nėra specialių metodų, kurie padėtų greitai nuraminti kūdikį ir priversti jį miegoti visą naktį. Ir niekas geriau už jus negali žinoti ir suprasti savo kūdikio poreikių. Tai yra jūsų pranašumas – raskite geriausią savo kūdikio nuraminimo metodą! Nebijokite eksperimentuoti ir keisti taisyklių, kad išspręstumėte bemiegių naktų problemą. Įsiklausykite į keletą naudingų patarimų:

  • Neskubėkite. Jei jūs išbandote naujas nuraminimo strategijas, nekeiskite jų pernelyg greitai, kiekvienai jų skirkite bent keletą dienų. Tai padės išvengti painiavos ir suprasti, ar tai, ką darote, padeda jūsų kūdikiui nurimti.
  • Nebijokite paprašyti pagalbos. Priimkite bet kokius pagrįstus palaikymo pasiūlymus. Net paprašius, kad kažkas palaikytų jūsų kūdikį, kol einate nusiprausti po dušu ar pavalgyti, galima žymiai palengvinti sau gyvenimą.
  • Patenkinkite savo poreikius: kasdien nusiprauskite po dušu, persirenkite drabužius, valgykite įprastą maistą, saikingai vartokite gėrimus turinčius kofeino ir gerkite daug vandens – visa tai padės jums jaustis geriau.
  • Pasitikėkite savo instinktais. Jei jūs manote, kad kažkas jūsų kūdikiui negerai, kreipkitės į gydytoją. Pirmosiomis dienomis gimus kūdikiui yra nepaprastai svarbu gauti profesionalų palaikymą ir nepasilikti vienatvėje su daugybe galinčių iškilti problemų.
  • Išeikite iš namų. Galite jaustis tokie pavargę, kad išeiti į lauką yra paskutinis dalykas, kurį norite padaryti. Bet patikėkite –aplinkos pakeitimas ir grynas oras bus jums tik į naudą.

Požymiai, kad jūsų vaikučiui reikia pamiegoti

Pasak dr. Harry Zehnavirt, MB B.S. (Hons) FRACP, pediatrės ir konsultantė, turinčios daugiau nei 25 metus praktinės patirties, pagrindiniai pavargusio kūdikio požymiai yra šie:

  • veido išraiškos pakeitimas – nuo atsipalaidavusios iki grimasų;
  • niūri ir nelaiminga išvaizda;
  • nutolęs, nefokusuotas žvilgsnis arba stebeilijimasis į erdvę;
  • staigūs įtempti rankų ir kojų judesiai;
  • kumštelių suspaudimas;
  • akių ir ausų trynimas;
  • žiovavimas;
  • verksmas, nervinimasis, neramumas – tai vėlyvieji požymiai!

Ko reikia vaikui, kad miegotų?

Monica Hughes, Tėvų švietimo organizacijos „Karitane“ švietimo ir tyrimų vadybininkė, sako: „Dauguma naujagimių tiesiog nežino, kaip užmigti ir miegoti. Jums gali pasisekti, bet daugumą vaikų reikia to išmokyti.“ Pirmaisiais mėnesiais galite sukurti miego modelį, kuris ilgainiui taps įpročiu.

Gydytoja Jane Berry siūlo naudoti metodą Feed/ Play/ Sleep (Maitinimas/ Žaidimas / Miegas), kad būtų sukurtas „miego ritualas“. Dieną, kai kūdikis atsibunda, pirmiausia maitinkite jį, o tada padėkite ant grindų kilimėlio, žaiskite ir leiskite laiką kartu. Kiek ilgai kūdikis žais, kol pasirodys pirmieji nuovargio požymiai, priklauso nuo jo amžiaus. Svarbu išmokti laiku atpažinti nuovargio signalus ir reaguoti į juos, taikant raminimo metodus. Vakare, po maitinimo, pakeiskite žaidimo laiką į atpalaiduojančią vonią. Masažas naudojant švelnų aliejų taip pat padės atsipalaiduoti. Venkite perdėto kūdikio aktyvumo prieš miegą ir negalvokite, kad kuo ilgiau neleisite jam miegoti, tuo labiau jis pavargs, todėl greičiau ir lengviau užmigs. Tiesą sakant, pervargusį vaiką visada sunkiau nuraminti.

Daktarė J. Berry taip pat rekomenduoja užtikrinti, kad kūdikis visada būtų patogiai aprengtas miegui. Patikrinkite sauskelnių ir paklodžių švarumą. „Daugelis vaikų geriau miega tamsoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Naudojant užuolaidas ar žaliuzes, galite pasiekti didelės sėkmės“, – sako Jane Berry.

Miego ir nuraminimo metodai

Vystymas

Manoma, kad vystymas ankstyvojoje kūdikystėje yra naudingas ir padeda kūdikiui nurimti, dar nevalingais rankyčių ar kojų judesiais neišbudinant savęs. Vis dėlto nereikėtų tuo piktnaudžiauti ir leisti kūdikiui pažinti pasaulį – savo rankytes bei kojytes taip pat, jų nevaržant. Suvystyto kūdikio nebereikia papildomai užkloti antklode, taip pat kūdikio nereikėtų vystyti, jei jis miega vienoje lovoje su tėvais – didėja perkaitimo rizika. Geriausia rinktis iš natūralių, laidžių orui medžiagų pagamintus vystyklus, kad kūdikiui nebūtų per karšta ir jis jaustųsi patogiai.

Nuraminimas ant rankų

Kūdikiai dažnai užmiega, kai yra maitinami ar apkabinami. Paprastai tėvai neturi nieko prieš, jei vaikas nusiramina tokiu būdu. Mažyliams labai reikia šilumos ir apsikabinimų, todėl daugeliu atvejų jų verksmas liudija būtent tai. Jums prireiks trupučio laiko, kad išmoktumėte atpažinti, kada kūdikis verkia iš nuovargio, alkio ar noro būti paimtam ir pasuptam ant rankų. Būkite pastabūs!

Raminantys garsai

Nuraminti mažylį padeda lengvas glostymas, „šššš“ garsas, lopšio supimas, muzika, lopšinė ar vadinamas baltasis triukšmas (gartraukio, plaukų džiovintuvo garsas, jūros ar vėjo ošimas)Švelnus kontaktas ir raminantys prisilietimai yra nepaprastai svarbūs mažiems vaikams ir skatina normalų smegenų vystymąsi.

Mėgaukitės laiku, kai tam, kad užmigdytumėte kūdikį, tereikia tik apkabinimų. Kūdikiai nemoka nusiraminti savarankiškai, todėl jiems kurį laiką reikalinga tėvų pagalba.

Glostymas

Tai yra ypač geras metodas kūdikiams, įpratusiems užmigti tėvų glėbyje.  Pamėginkite glėbį pakeisti gulėjimu šalia. Pamaitintą kūdikį padėkite įšvarią, sausą, patogią lovytę ir švelniai uždėkite ant jo rankas. Supdami, glostydami ar tiesiog laikydami rankas ant mažylio kūno jūs jį nuraminsite. Galite laikyti rankas ant kūdikio, kol jis nusiraminsarba palaukti, kol jis užmigs.

Komfortiškas nuraminimas

Tokiu būdu galite išmokyti vyresnius vaikus savarankiškai užmigti. Pabandykite išeiti iš kambario iki tol, kol vaikas užmigs, duokite jam galimybę patogiai įsitaisyti lovoje savarankiškai.

Jei mažylis verkia, prieikite prie jo ir nuraminkite. Pabandykite teisingai interpretuoti jo verkimo priežastis. Atminkite: leisti pavargusiam vaikui savarankiškai užmigti lovytėje yra pagrįsta tik tuo atveju, jei visi jo poreikiai yra patenkinti.