Miegojimas su kūdikiu: taip ar ne?
Miegojimas su kūdikiu: taip ar ne?
Tėvų dažnai užduodamas klausimas – miegoti kartu su kūdikiuar ne – neabejotinai sukelia daugybę diskusijų. Mamos ir tėčiai nerimauja dėl vaikučio saugumo. Taip pat, kad jis pripras miegoti tėvų lovoje iki tol, kol pradės lankyti mokyklą irar vėliau mokės savarankiškai užmigti. Miegojimas kartu turi daug privalumų, tačiau yra ir keletas trūkumų, apie kuriuos dažnai nekalbama.
Kada reikia miegoti kartu?
Miegojimas šalia mamos, jaučiant jos šilumą ir širdies plakimą, raminančiai veikia kūdikį. Jei vaikutis yra silpnas, sunkiai užmiega, dažnai prabunda naktį ir verkia, o po to ilgai negali nusiraminti, miegojimas kartu gali išspręsti šias problemas. Kai kūdikis prabunda ir jaučia, kad mama yra šalia, jis vėl užmiega net neprižadindamas tėvų. Miegojimas kartu yra ypač patogus žindančioms mamoms, kadangi nereikia keltis iš lovos paimti mažylio, užtenka paduoti krūtį ir galima toliau ramiai snausti net neišsibudinus.
Privalumai
Manoma, kad vienas iš esminių miegojimo kartu privalumų yra tas, jog tiek tėvai, tiek kūdikis miega žymiai geriau. Kūdikis greitai supranta, jog mama yra šaliair jis gali būti pamaitintas visiškai neprabudęs. Pavalgęs vaikutis užmiega, o mamai nereikia jo sūpuoti ir jaudintis, jog guldant į lovytę jis vėl pabus.
Žindymo metu mama taip gali nusnūsti, o paskui apsikabinus vaikutį užmigti. Daug tėvų, miegančių su savo vaikais, sako, kad gali pajusti vaikučio temperatūros pakilimą net miegodami. Jei kūdikis pradeda verkti, tėvai gali jį greitai nuraminti pamyluodami arba pamaitindami. Miegodami vieni, vaikai dažnai nusimeta antklodę, tačiau miegant su vaiku, tai lengva išspręsti.
Tūkstančius metų tėvai miegodavo kartu su savo naujagimiais, todėl tikima, kad miegojimas kartu su kūdikiu yra pati natūraliausia tėvų meilės ir rūpesčio išraiška. Taip pat paplitusi nuomonė, jog miegojimas kartu nuramina kūdikį ir užtikrina jo saugumą.
Trūkumai
Jei tėvų lova yra siaura, kūdikis užims dar daugiau vietos. Gali suprastėti mamos ir tėčio miegas dėl baimės prispausti kūdikį. Tai išsprendžiama įsigijus platesnę lovą arba šalia lovos pastačius naujagimio lopšelį, kurio viena sienelė nusileidžia.
Nereikia pamiršti ir higienos. Jei kūdikis atpila ar prateka sauskelnės, lovą ir patalynę gali tekti dažniau valyti ir skalbti. Tą lovos dalį, kurioje miega kūdikis, galima pamėginti uždengti paklotais ar vienkartinėmis paklodėmis.
Vaiko įprotį miegoti su tėvais iki trejų metų ar vėliau taip pat galima priskirti prie vieno iš trūkumų. Jei taip nutinka, gali prireikti didesnių pastangų, kad vyresnis vaikutis priprastų miegoti atskirai.